Okazje cenowe

niedziela, 20 listopada 2016

EKO-OKNA tworzą 900 nowych miejsc pracy

Firma EKO - OKNA S.A. z Kornic planuje zatrudnić 900 nowych osób. Aktualnie prowadzi nabór rekrutując pracowników produkcyjnych. Poszukiwani są także handlowcy do obsługi biur klientów obcokrajowych, ze znajomością języków: francuskiego, niemieckiego, włoskiego i holenderskiego. Docelowo zatrudnienie w Spółce znajdą też osoby w administracji oraz kierowcy samochodów ciężarowych.


Na razie mowa o 900 nowych etatach: 750 nowych miejsc pracy na produkcji, 100 nowych stanowisk dla pracowników biura obsługi klienta zagranicznego oraz 50 nowych miejsc pracy dla kierowców z kat. C+E. I na tym zapewne nie koniec, bo firma ma duże możliwości i perspektywy rozwoju. Aktualnie w EKO - OKNACH zatrudnienie znalazło ponad 2,4 tys. osób. 60 procent to pracownicy produkcyjni. Spółka z Kornic jest wiodącym pod względem dynamiki sprzedaży producentem kompletnej stolarki okiennej i drzwiowej w kraju. Potwierdził to niezależny ranking Dziennika Rzeczpospolita plasując Spółkę w gronie liderów. Firma posiada 4 hale produkcyjno - biurowe oraz dobrze zaopatrzony nowoczesny park maszynowy. Stale powiększa swój rynek zbytu i dociera do coraz to nowych odbiorców swoich produktów. Głównymi klientami EKO- OKIEN są przede wszystkim Niemcy, Belgia, Francja, Włochy i Holandia. Aby jak najlepiej spełnić oczekiwania odbiorców firma rozbudowuje dział handlowy. W tym celu, biura obsługi klientów zagranicznych posiada już we Wrocławiu, Łodzi i Katowicach. Niedawno firma otworzyła następny taki punkt w Bielsku - Białej, a teraz przygotowuje się do organizacji pracy w Rybniku. Wszystko po to, aby specjaliści z tamtejszych miejscowości nie musieli dojeżdżać do pracy w Kornicach. Obecnie obsługą klientów zajmuje się około 130 osób, w przyszłym roku Spółka planuje znacznie powiększyć tę liczbę.

Należy również pamiętać, że EKO-OKNA S.A. to firma, która produkuje, sprzedaje i dowozi zamówienia pod wskazany adres. Posiada dobrze rozbudowaną bazę transportową, w skład której wchodzi ponad 160 samochodów ciężarowych. Kierowcy z uprawnieniami do prowadzenia takich pojazdów również mogą znaleźć zatrudnienie w Kornicach. 

W związku z intensywnym rozwojem, Spółka z początkiem przyszłego roku planuje zatrudnić 900 nowych osób. Etaty w EKO-OKNACH znajdą m.in. pracownicy produkcyjni, administracyjni, kierowcy docierający w różne miejsca Europy. Firma chce także zwiększyć liczbę handlowców w biurach obsługi klientów zagranicznych. Dlatego chętnie przyjmowane będą osoby ze znajomością języków obcych: niemieckiego, francuskiego, holenderskiego, czy włoskiego. - Gwarantujemy pracę w dynamicznym zespole, szkolenia oraz naukę nazewnictwa produktów w języku, którym dana osoba będzie się docelowo posługiwać. Ponadto każda nowa osoba, decydując się na pracę w naszej firmie, w charakterze handlowca, otrzymuje na pewien czas opiekuna, aby mogła opanować branżę - podkreśla Barbara Frankowicz, kierownik działu Personalnego w firmie EKO- OKNA S.A.

- Aktualne nasze potrzeby zatrudnieniowe, to przede wszystkim pracownicy produkcyjni, którzy bezpośrednio obsługują linie produkcyjne. Praca jest bardzo ciekawa, nie jest monotonna. Zespół ma do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt mieszczący się w niedawno wybudowanych halach. Oferujemy godziwe warunki wynagrodzenia. Dbamy, aby pracowało im się tutaj jak najlepiej. Każdemu z zatrudnionych dajemy możliwość rozwoju, a co za tym idzie szansę awansu zawodowego - zapewnia B. Frankowicz.
Zarząd Spółki z Kornic dba o swoich pracowników. Poza świadczeniami podstawowymi, takimi jak wynagrodzenie, oferuje im premie, karty multisport. Zapewnia także prywatną opiekę medyczną, której koszt całkowicie pokrywa pracodawca. Dodatkowo załoga ma do dyspozycji swoją stołówkę pracowniczą, na której za niewielkie pieniądze może nabywać smaczne i zdrowe posiłki. Dodatkowo EKO - OKNA oferują dowozy do pracy i z pracy prywatnymi autobusami, z takich miejscowości jak: Rybnik, Wodzisław, Głubczyce, Racibórz. - W przyszłości, jeśli będzie taka potrzeba, uruchomimy kolejne linie autobusowe - informuje szefowa działu kadr.
Dla firmy najważniejsi są pracownicy, jak również stabilność zatrudnienia. - W związku z tym oferujemy naszym pracownikom możliwość umowy na czas nieokreślony po roku zatrudnienia. Dodatkowo EKO - OKNA starają się, aby warunki pracy były jak najlepsze. Wszystkie osoby chętne do podjęcia zatrudnienia w naszej firmie, proszone są o osobisty kontakt z naszym działem kadr, ewentualnie przesłanie aplikacji na adres mailowy: rekrutacja@ekookna.pl - zachęca Barbara Frankowicz. 

Linki do filmów z FB:
Mateusz Kłosek, Prezes Zarządu EKO-OKNA S.A.: https://www.facebook.com/131332623623082/videos/1190607677695566/
Barbara Frankowicz, kierownik działu Personalnego EKO- OKNA S.A.: https://www.facebook.com/131332623623082/videos/1190569474366053/

***

Autor tekstu: Justyna Korzeniak/Adventure Media

***

EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001. Posiada też Certyfikat CE.

***

KONTAKT: EKO OKNA S.A.
www.ekookna.pl 

Kontakt dla mediów:
Justyna Korzeniak
justyna.korzeniak@adventure.media.pl 

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70